מה המטרה של החיים?

כל אדם באשר הוא, ללא קשר לצבע, מין, גיל, מוצא וכדומה, רוצה רק דבר אחד. ליהנות! וכל הזמן. קוראים לזה הטבע האנושי או רצון לקבל הנאה ותענוג. זו התוכנה הפנימית שמפעילה כל אחד ואחת מאתנו עוד בטרם הולדתנו. החיים, אם נסכם אותם במשפט אחד, הם רצף של ניסיונות להפיק הנאה ותענוג. כולנו הגענו ליהנות אבל משום מה רוב הניסיונות מעלים בחכתם אכזבה, ייאוש וכעס. אולי יש דרך לעשות זאת בצורה שתביא לתוצאה הרצויה? מה היא אותה דרך ולמה אנחנו לא מכירים אותה ומיישמים אותה בחיים שלנו?

כאשר אדם נולד הוא חסר אונים וישע, אינו יודע דבר. ולכן, על מנת לשרוד, הוא זקוק לסביבה חמה ואוהבת אשר תעניק לו את כל מה שהוא צריך. על מנת לגדול באופן מיטבי, ההורים והסביבה המטפלת מספקים לתינוק חום, הגנה, הזנה וכדומה. אך מדובר בטיפול פיזי בלבד, ומי דואג להתפתחות המודעות שלו? כיצד ידע אותו עולל שהגיע לעולם הזה מהי המטרה לשמה קרה הדבר ואיך משיגים אותה? מי ידריך אותו בדרכו למימוש הנשמה שבו בצורה בטוחה ומבטיחה?

בפן הרוחני, כולנו תינוקות בני יומם, אך בשונה מינקות פיזית, אין לנו את אותה הסביבה שתפתח ותתמוך בתהליך הגדילה שלנו. סביבה אשר בעזרתה נוכל לגדול רוחנית ולפתח את המודעות הפנימית שלנו. יוצא שאנו חיים כמו יתר בעלי החיים, מנסים לאתר ולצוד תענוגות ומתאכזבים עד שמתים. התיאור העגום הזה מהווה מראה אמתית ולא סובייקטיבית על חיינו.

למזלנו, בעידן הנוכחי, יותר ויותר אנשים שואלים את עצמם על מהות הקיום. מה המטרה של החיים האלו והאם יש בהם יותר ממרדף שבסופו מוות?

חכמים מכל הדורות מסבירים לנו בכתביהם הייחודיים שכן! הם פרסו בפנינו את הדרך להגיע לשם, שלב אחר שלב. תמצית הדברים מסתכמת בעובדה שהגענו לכאן כדי לאהוב זה את זה ובכך לגלות את כוח האהבה שטמון בכל אחד ואחת מאתנו. כאשר נצליח לפתח אהבה כלפי הזולת, נוכל לחיות ברמה אחרת ולתפוס את המציאות בכלי שונה לחלוטין מזה הנוכחי. נביט על המציאות כשדה אשר מלא באינסוף אפשרויות לאהוב, להשפיע ולתת וכל מה שנשתוקק אליו הוא רק איך לעשות זאת יותר ויותר.

סגור לתגובות.