מה הולך להשתנות בין מעסיקים למועסקים אחרי הקורונה?

המשק חוזר לשגרה ואנחנו רואים חזרה הדרגתית אל עובדים למקומות העבודה הן כאלו שהיו בחל"ת וחוזרים למשרה מלאה או לחלופין כאלו שעבדו מהבית וחוזרים אל המשרד או אל המפעל. אנו רואים את הדרישה המתאוששת לעובדים ומודעות דרושים שחוזרות לאתרי חיפוש העבודה כמו גם את חברות ההשמה שחוזרות לציד. יש מודעות דרושים בשוק האוכל שנפגעו פחות ועדיין רואים התעוררות בפרסום של מודעות דרושים בורגר ראנץ לדוגמא אך יש גם מודעות שסביר להניח שלא נראה בקרוב כמו דרושים נתב"ג. עם זאת סביר להניח שנראה לא מעט שינויים לאחר המשבר הזה, הן בתעשיות שנפגעו קשות, הן בכל הקשור לעבודה מהבית לעומת עבודה מהמשרד/מפעל והן ביחסי המעסיקים – מועסקים. סביר להניח כי בתקופה הנראית לעין נראה יותר מתמודדים על כל משרה כמו גם היצמדות והיאחזות יותר אל משרה קיימת ולקיחת סיכונים מופחתת בכל הקשור לחיפוש משרות טובות יותר. ישנם כמובן גם פרדוקסים – לדוגמא באילת למרות אחוזה האבטלה העצום אנו רואים עדיין מחסור בידיים עובדות במלונות בגלל שאלפי הירדנים שעובדים בעיר בעבודות שחורות טרם חזרו. נראה כי גם במציאות של אבטלה גבוהה ישנן עבודות שהישראלים לא יחזרו אליהן או לחלופין שלא מצליחות לשלם את הבסיס ההכרחי לקיום.

המטרה של מרבית העסקים כרגע היא לשרוד את החודשיים שלושה הקרובים – לראות כיצד עובר הקיץ ומה מידת ההתאוששות בפועל כמו גם האם הקורונה חוזרת בגל שני או נשארת על אש קטנה אך קבועה? שינויים בתנאי העסקה או בתנאי חוזה מחייבים לרוב הודעה בכתב מראש וסביר להניח שנראה שינויים במשרות שיעברו לעבודה מהבית הן בהיקף המשרה, רישום שעות העבודה ומעקב עליהן וכן כיצד נמדדות שעות נוספות אם בכלל וזאת משום שבעבודה מהבית יש נטייה לנצל את זמינות העובד בצורה מלאה ולצפות לזמינות של 24 שעות ביממה. כמובן שכל נושא הנסיעות והחזר הנסיעות או רכב צמוד או תוספת שכר כנגד רכב הופכים ללא רלוונטים כמו גם הצורך לאבטח את המידע הרגיש של החברה במכשירים הפרטים של העובד ובביתו.

יהיה מעניין לראות האם בתעשיות מסוימות יתפתחו נורמות ופרקטיקות מקובלות שיחייבו עם הזמן את כלל החברות באותה תעשייה או אולי יקבעו תקנות על ידי הממשלה? ראינו כי בשוק הדיור בשכירות, המדינה הציעה לשוכרים ומשכירים להגיע להידברות ולפשרה ולהסכמות ביניהם בצורה שתאפשר להם לשרוד את התקופה ולהתאושש לאחריה. האם זהו תהליך שאנו צפויים לראות גם בשוק העבודה? ימים יגידו.

סגור לתגובות.