הסיפור של אלכס

אלכס המתגורר במרכז מוסקבה, הנו בעל רצון להתרווח על מיטת הסטודיו היפה שלו ולהניח זרועות פתוחות לשמש המלהיבה נפשו… טוב ונדע כי זה היצור, האגו שבאדם, הוא שגורם לאלכס לרצות זאת,  ובכדי להתמלאות בהנאה שמפעילה את אלכס. ואלכס, האדם, הוא העבד המופעל על ידי האגו!

אם נשאל את אלכס האם הוא בטוח כי הוא זה שחפץ במיטת השמש הוא יהיה מוכן להישבע כי אכן זה היה רצונו הפרטי בלבד. אך אלכס אינו יכול להבחין במשהו החי וקיים בו והנסתר מיכולת לזיהוי, ולכן פועל ועושה מתוך עבדות ממש. למעשה, האגו גורם לאדם לפעול תמיד אך ורק ממניעים אגואיסטיים במאת האחוזים, זאת אומרת כי לא משנה מה יעשה האדם, תמיד יהיה הדבר במאת האחוזים ממניעיו האגואיסטים של הרצון, זה שהשתלט בו. אלא אם למד אצל דן אריאלי או בני ברוך ואז כבר מודע לעצמו ולטבעו.

ובאותו עניין, אם תראה אדם מציל מישהו מחנק או טביעה, גם זה ממניעים אגואיסטיים? גם כאן וכמקודם ממש, עושה זאת המציל ממניעים לעצמו!  המניעים יכולים להיות בכך, שמשום המציל מבין כי אם יחנק אותו אדם, הוא ירגיש לא בנוח, מכך פונה להצילו.

או אדם המנדב המון כספים ונחשב לנדיב ידוע וטוב לב לבריות כולן, הרי כי טוב ונבחין ונדע כי תורם הוא אך מתוך הרגשה שאם פעם הוא יזדקק לנדבה, הרי כמו שהוא נתן לאחרים, הרי גם לו עצמו יתנו. אותו רצון הנ"ל משתלט על כל אדם ואדם, זה שחי בעבר הרחוק או זה שחי היום או יחיה בעתיד. והשאלה האם מישהו שלמד מודעות עצמית או למד בקורס של בני ברוך יפסיק לתרום לאחר שמודע לכך שמדובר באגו?

מכך עלינו להבין, כי לעולם לא נעשתה באנושות איזו שהיא פעולה, מתוך אהבה וכנות אמיתית, אלא מתוך צורך אגואיסטי בלבד. וגם אם התוצאה נראית לנו חיובית כולה, הרי הדבר רק נראה לנו כך, משום ואגו עמד מאחוריו וחישב היטב פעולתו ומראש, כדי להרוויח ככול שיכול וגם אם הדבר כלל אינו מורגש ומגולה לנו.

אנו חיים את חיינו ומביעים רצונות ותשוקות, העניין הוא בכך, שכולם רוצים להנות, למלאות את עצמם, את הרגשתם. אין אדם שלא רוצה ליהנות, העניין שחכמת הקבלה מסבירה, היא כי קיימת אפשרות לבצע פעולה מסויימת  המגבירה לאין ערוך את תחושת ההנאה, המקובלים אומרים פי מליארדים ממש! אז לא שווה לך לנסות, ללמוד כיצד מפעילים שיטה ליהנות, אחרת ועוצמתית בהרבה הרבה יותר ממה שידעת?

סגור לתגובות.