הארווי

סופת ההוריקן "הארווי" הכתה בטקסס. המחיר שהיא גבתה בנפש וברכוש הביא חורבן גדול. לפי חכמת הקבלה יש בכוחנו להשפיע על האקלים.

כל הבעיות שלנו, פרטיות וכלליות כאחד במשפחה בארץ ובעולם נובעות ממקור אחד –

מערכת יחסי האנוש שבינינו.

"בתיקון היחסים בינינו נמצא את הפתרונות לבעיותינו". גישה מהפכנית זו דורשת  שינוי בדרך המחשבה. את זה ניתן להשיג בעזרת הסברה. הסברה באיזה עולם אנחנו חיים, מי הוא האדם ומה היא מערכת בני האדם למול מערכת הטבע הסובב אותנו.

למימושה של אותה הסברה יש כבר צורך במערכת חינוך כללית.

באיזה עולם אנחנו נמצאים?

אנחנו חיים בעולם שהתכונה של רצון לקבל לעצמו נמצאת בכול צורות ההתפתחות המוכרות לנו- מדומם לצומח דרך החי למדבר[ אדם]. הרצון הוא לקבל לעצמו תענוג וזה לא רע. אצל האדם זה מוטיב הכוח וטעם חייו. אבל רק אצל האדם מתפתח לאורך כול ההיסטוריה רצון לקבל ההולך וגדל ומקבל תענוג מזה שהוא על חשבון האחרים.

זה רע!! לזה קוראים אגו.

דרך "העיניים של האגו" אין בעולם אנשים זהים. כל אחד נולד עם תכונות שונות. כל המדינות שונות אחת מהשנייה. לכל אחת אופי והרגלים משלה.כל אחת נמצאת בדרגת התפתחות שונה ולכן לא אפשרי להשוות ביניהם. ישנן מדינות שחשות כי הן נמצאות במצב טוב יותר ואחרות חשות גרוע .

האם ניתן היום למצוא בכלל הרגשה משותפת בעולם? יש הרגשה משותפת של משבר, בעיקר אישי. מי יותר מי פחות.מה מונע מאיתנו להגיע להכרה והרגשה שהמשבר הוא לא רק אצלי אלא כללי? אותו האגו המפריד בינינו.

אגו של אדם אחד זה עדיין לא נורא. אבל אגו של מדינה שלמה זו כבר "בלאגן". ואגו של עם שלם נגד יתר המדינות זה כבר כאוס. וכשיבשות וציביליזציות נכללות בתמונה זו, אז הבעיות נהפכות לבלתי פתירות. לכן מגיע משבר.

המשבר מורגש באגו שלנו, וזה דווקא לא רע.

כי הוא מתרחש על מנת לעזור למדינות, לעמים, ולאנושות כולה להתקרב איש לרעהו.האגו שדוחה זאת מביא משבר, והוא שמאלץ אותנו להבין שלהתקדם מעליו בהידוק הקשר בינינו זו הדרך היחידה שניתן  לנו להכניע אותו.לו היינו מסוגלים להתקדם ברצון יפה ומעשים טובים וכך לעלות מעל למפריד בינינו, לא היה צורך במשבר וייסורים. אבל זה נבצר מאיתנו. המשבר דרוש כדי לדחוף אותנו לאינטגרציה, לאלץ אותנו. לכן הוא מתרחש.

בטבע הכללי שסביבנו יש כוחות נוספים שדוחפים אותנו לאינטגראציה. מזג האוויר הסוער הוא אחד מהם. בנו תלויה היכולת לקשור שזה נועד לכוון אותנו להיטיב את מערכות היחסיים בינינו. אם נפרש את המצב כך, יהיה לנו קנה מידה לבחון האם מתקדמים לאינטגרציה בינינו ונמנע מעצמנו סבל וייסורים גדולים

במידה שנסביר לאנשים ולעמים שזה הכרח המציאות, ללא קשר אם הם נמצאים במשבר או לא, אנחנו נעזור להם לעבור בצורה חלקה את הבעיות, ולא יהיה צורך בכוחות שליליים נוספים  לדחוף אותם לצאת.

אנחנו חיים בזמן מיוחד.נפתחה בפנינו שיטתה של חכמת החיבור. שיטה זו מאפשרת לנו לפעול בצורה מדעית להשיג נגישות לחיים חדשים. ניתן להתחיל ביצירת קשרים בקבוצות קטנות בנות 10 איש. ולממש בהן את מטרת הטבע הכללי המוביל אותנו לבנות בינינו מערכת קשר באיכות של משפחה אנושית אחת גדולה. עלינו לפרסם ידיעה זו על פני כדור הארץ. הטבע מעיד שאם נמהר המכות והסבל לא ישיגונו. אם נאט חס ושלום , נקבל ייסורים רציניים. הכול תלוי בנו.

סגור לתגובות.